Vývěvy pro vakuovou filtraci

Výhody řešení:

  • Dostupný průtok splňující počet držáků filtrů
  • Řada vestavěných doplňků a materiálů
  • Modely pro tlakovou filtraci

Doporučená konfigurace pro vakuovou filtraci:

Bezolejové vývěvy Wob-L® obsahují hliníkový píst s těsněním PTFE. Vývěvy jsou vybaveny výkonnými funkcemi pro vakuovou nebo tlakovou filtraci. Zařízení jsou dodávána s membránami z různých materiálů pro manipulaci s řadou chemických par vznikajících během filtrace. S uvedenými mechanismy a řadou dostupných materiálů může vývěva nabídnout výkon, který vyhovuje konkrétním potřebám aplikace a rozpočtu. Pro většinu aplikací vakuové filtrace obvykle postačuje mírné vakuum od 40 torr (53 mbar) do 200 torr (266 mbar). Požadavek volného přemístění vzduchu pro vakuovou filtraci závisí na velikosti filtru, rychlosti úniku, stavu filtračního koláče a počtu držáků filtru. Tlaková filtrace obvykle vyžaduje od 2 do 6 barů (30 PSIG až 88 PSIG).

Modely 2522, 2534, 2546 – tyto jednohlavé vývěvy Wob-L jsou suchoběžná zařízení, která jsou účinná při filtraci vodných nebo pufrovacích roztoků, které nejsou silně kyselé nebo zásadité. Vývěvy disponují průtokem v rozmezí od 16 lpm do 45 lpm při 60 Hz a vakuum od 26 palců Hg (133 mbar) do 27,6 palců Hg (80 mbar). Mezi tyto modely patří vakuové a tlakové regulátory s měřidly, lapač kapalin na vstupu s kulovým ventilem, který zabraňuje náhodnému úniku roztoku do vývěvy. Součástí je také tlumič hluku na výstupu.

Model 2567 – tato vývěva s dvojitou hlavou Wob-l je standardním zařízením, které dosahuje průtoku 100 l/min při 60 Hz a vakuu 27,6 palců Hg (80 mbar). Vývěva je na vstupu vybavena záchytným hrncem a vakuovým regulátorem / manometrem. Integrovaný tlumič výfuků dokáže zpracovat až 6 rozdělovačů držáků.

Model MPC 090 E – tato membránová vývěva je určená pro filtraci slabých kyselých a zásaditých roztoků. Vývěva je dodávána s regulátorem na vstupu a lapačem. Dosahuje průtoku 16,7 lpm a konečné vakuum 27 palců Hg (100 mbar). K dispozici je s napájecím automatickým adaptérem i pro použití v terénu.

Modely 2050, 2060 – membránové vývěvy typu Gemini jsou určeny pro použití v laboratoři i v terénu. Vývěvy Gemini mají polyaryamidové hlavy a vitonové membrány, trubice a ventily, díky nimž jsou ideální pro práci s vodou, lehkými organickými rozpouštědly a slabými kyselinami. Dosahují průtoku 13 lpm a vakuum 22 palců Hg (266 mbar). Model 2050 umí pouze čerpat. Model 2060 je dodáván se sestavou vakuoměru / regulátoru. Řešení obsahuje automobilový napájecí adaptér pro použití i v terénu (12 V).

Ceny vývěv můžete poptat u VAKUUM BOHEMIA na emailu info@vakuum-bohemia.cz.